Czas się przywitać…

Witaj w moim świecie!
Postaram się poruszać głównie kwestie związane ściśle z komputerami i informatyką. Samo pojęcie informatyki stosuje się w odniesieniu do przetwarzania informacji oraz technologi i urządzeń przetwarzających te informacje. Dzieli się ona na kilkanaście działów, których jesteśmy użytkownikami, a nie koniecznie jesteśmy tego świadomi.

Czytając ten wpis musiałeś użyć komputera, który jest wyposażony w oprogramowanie (inżynieria oprogramowania), oglądasz umieszczone obrazki i grafiki (grafika komputerowa), komputer jest podłączony do Internetu, który jest siecią informatyczną (administracja sieciami), a stronę zbudował webmaster, który pracuje w innej dziedzinie informatyki, niż wyżej wymienione. Większość ludzi pod pojęciem informatyka uważa osobę, która zna się na wszystkim, co jest związane z komputerem. To tak, jakby iść do ginekologa i prosić o badanie wzroku. Obaj są lekarzami, ale czy każdy z nich może badać i leczyć to samo? Administrator sieci z pewnością pomoże z problemem połączenia sieciowego i brakiem internetu, ale administrator baz danych, który też jest informatykiem, może nie podołać takiemu problemowi. Dziedzin, czy działów jest dużo więcej, ale nie chodzi mi o to, żeby chwalić się swoją wiedzą, tylko żeby uświadomić Ciebie, drogi czytelniku, jak to wygląda z drugiej strony.

Cytując “Matrix”:

– Dlaczego mnie bolą oczy?

– Bo nigdy przedtem ich nie używałeś.

Wszystko to może wydawać się skomplikowane, może powodować zawrót głowy, ale po oswojeniu się ze wszystkim, zaczyna się rozjaśniać. Podnosząc swoją wiedzę i świadomość, zwiększamy poziom swojego bezpieczeństwa. Stricte na temat bezpieczeństwa innym razem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: